Котовськ: індивідуальне опалення для "обраних"

 

Котовськ: індивідуальне опалення для "обраних"

стаття з газети НВ (квітень 2013 р)У Котовську простим жи­телям майже неможливо від­ключиться від центральної системи опалення і зробити автономне опалення у себе в квартирі. Все через те, що місцева влада створила всі умови, щоб «захиститися» від цього.

Мешканець нашого міста Олександр повідав про те, як вже більше 4-х років йому не вдається добитися справед­ливості та провести у кварти­рі індивідуальне опалення.

Ще в листопаді 2008 року Олександр звернувся в КВЕП «Теплокомуненерго» з про­ханням відключитися від цен­тральної системи опалення та встановити індивідуальну, так як центральне опалення є не­вигідним як за оплатою, так і за температурним режимом..

Згідно з Конституцією України (ст. 40, 47, 48, 55, 56, 59), будь-який громадянин України має право на житло та вибір, де йому жити. Крім того, Закон України «Про за­хист прав споживачів» (ст. 3,4, 15,24} дає право громадянам України вибирати і купувати якісні послуги, товар. Врахо­вуючи вищесказане, а також беручи до уваги Постанову Кабінету Міністрів України (КМУ) № 1497, прийняту ще в грудні 1997 року («Прави­ла подачі населенню послуг водо-, теплопостачання та водовідведення») у разі відмови громадянина, він має право розірвати договір і вимагати відключення від мережі цен­трального опалення.

Постанова КМУ «Про захо­ди використання альтерна­тивних джерела енергії», при­йнята у 2009 році (№ 102-р), зобов'язує місцеве самовря­дування, і Котовська міська рада не виключення, шукати нові, прогресивні рішення з використанням альтернатив­них джерел енергії, а спожи­вачам дає право перейти до ефективного та економного індивідуального обігріву своїх квартир з урахуванням необ­хідного температурного режи­му. Але міська влада не зважає на конституційні права людей та законодавство України.

Щоб отримати дозвіл на ін­дивідуальне опалення, Олек­сандру довелося пройти всі інстанції на місцевому рівні, зокрема: КВЕП «Теплокомуне­нерго» (відмова). Управління комунального господарства та будівництва (відмова), перший заступник міського голови (відмова), секретар міськради (відмова), глава депутатської комісії з питань ЖКГ (відмова). Олександр також звернувся до місцевих партійних організа­цій, але знову отримав відмову у допомозі. Зрозуміло, що сам міський голова, Анатолій Іва­нов, зацікавлений у збережені такого стану речей. Свої від­мови місцеві чиновники моти­вують посилаючись на наказ Міністерства України з питань ЖКГ № 169, прийнятого в лис­топаді 2007 р. За ним відключа­тися від центральної системи опалення можуть лише окремі під'їзди або цілі будинки. Тоб­то, якщо ви захочете провести собі індивідуальне опалення, перед цим необхідно вмовити всіх мешканців будику/під'ізду зробити те саме. Чому бажан­ня однієї людини поліпшити умови свого життя ставляться в залежність від інших? Відпо­відь очевидна - щоб унемож­ливити відключення, а люди продовжували сплачувати невигідні тарифи. До слова, в деяких містах України, місце­ва влада, керуючись Законом України «Про Місцеве само­врядування», йде на зустріч людям і вирішує питання на місцевому рівні з використан­ням депутатських комісій.

Далі події розгорталися ще цікавіше. Для того, щоб наш герой перестав боротися за свої права, начальник КВЕП  «Котовсктеплокомуненерго» вигадав той факт, що в його квартирі був самостійно від­різаний регістр {тип батареї). Проте Олександр ніколи не робив цього, зважаючи, що Постанова КМУ № 1497 від 1997 року, забороняє само­стійне відключення. Пізніше виявилось, що регістр був від­різаний самими працівниками «Теплокомуненерго» для ніби­то усунення прориву системи опалення. Замість вибачень у звинуваченнях, директор підприємства надіслав Олек­сандру лист, в якому вимагав відновлення регістру.

Після всіх поневірянь влад­ними коридорами Олександр надіслав звернення до Мініс­терства з питань ЖКГ України, де йому відповіли, що відклю­чення від мережі центрально­го опалення видає спеціальна комісія органу місцевого са­моврядування, або представ­ники виконавчої влади. Коло знову замкнулось. Не було реакції і з боку Котовської міжрайонної прокуратури (дві відмови).

Звернення до владно­го олімпу - Президента та Прем'єр-міністра України, теж нічого не дали.

Проте Олександр не намірений здаватися, і продовжить відстоювати свої права. Краще діяти, ніж сидіти. Необхідно постійно нагадувати можно­владцям для чого вони зайня­ли свої посади. Він звернувся до засобів масової інформації, щоб захистити себе від свавіл­ля чиновників і наклепу ди­ректора КВЕП «Теплокомуне­нерго». На думку Олександра, жителі Котовська повинні зро­зуміти, у якій реальності вони живуть та робити висновки, яких «слуг народу» наймати і за кого голосувати.

 

В.Левицький

м.Котовськ, Одещина

 Создан 15 мая 2013  Комментарии       
Всего 8, последний 5 лет назад
Олександр 16 мая 2013 ответить
!!!Проте Олександр не намірений здаватися!!!

На якій це мові????

Правильно буде - Проте Олександр не має наміру здаватися,.
   
Kotovsk 16 мая 2013 ответить
Згоден. Стаття передрукована, змінити не можемо.
Олександр 16 мая 2013 ответить
*немає
вибачаюсь за помилку
Kotovsk 19 мая 2013 ответить
Комментарии обкуренных и инопланетян тоже удаляются, и еще IP заблокирую.
Kotovchanin 22 мая 2013 ответить
о! а тут админ пошел еще дальше! показал свою невоспитанность! ликвидировать сайт!
--- 03 июн 2013 ответить
КОТОВЧАНИН ИДИ ХОЛУЙ НА .....!!!!!!!
--- 08 июн 2013 ответить
Ты думаешь . холуй что твое мнение кому-то интересно ???? Ивановский жопализ - бирзульчанин????
--- 08 июн 2013 ответить
Тут люди пишут не диктант . а высказывают свои мысли - пусть и с ошибками. А мнение рабов нам не интересно!!!!
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником