Інформація про стан ринку праці по місту Котовську за 2012 рік. (офіційна інформація Котовського центру зайнятості)

 

Інформація про стан ринку праці по місту Котовську за 2012 рік. (офіційна інформація Котовського центру зайнятості)

За 2012 рік в м.Котовськ створено 931 робоче місце!          Протягом 2012 року до служби зайнятості за сприянням у працевлаштуванні звернулося та перебувало на обліку 2311 чол., які мешкають у місті Котовську. Кількість працевлаштованих громадян за сприянням служби зайнятості склала 931 чол, та у порівняні з 2011 роком збільшилось на 3,9 % (931 чол. за 2012 рік., 896 чол. за 2011 рік). 

        На протязі 2012 року створення нових робочих місць спостерігалось за рахунок малого бізнесу - 443 робочих місця.  На сьогоднішній день досить невелика кількість підприємств  створює нові робочі місця ( ТОВ «Рошен де Люкс», Будівельна компанія «Бірзула», ТОВ «Бастіон-Плюс», ДП «Котовське лісове господарство»).

На підприємствах міста юридичними підприємствами створено протягом 2012 року 319 робочих місць.

      Протягом 2012 року 16 підприємств, установ, організацій надали списки на вивільнення 272 осіб. Фактичні обсяги вивільнення становили 153 особи  . Найбільше скорочується чисельність працюючих в таких видах економічної діяльності, як державне управління,   транспорт та зв’язок.

      Попит на робочу силу. Всього протягом 2012 року в центр зайнятості надійшло  2393 вакансії. Станом на 01.01.2013р. в центрі зайнятості зареєстровано 90 актуальних вакансій.  В середньому на одне вільне робоче місце претендують 11 осіб, що на 54 % менш відповідному періоду минулого року. Підібрало для себе підходящу роботу та працевлаштувалося  931 особа.

     Станом на 1 січня 2013 року статус безробітного мали 492 особи, рівень зареєстрованого безробіття склав 1,9 %.

     Структура реєстрованого ринку праці. Структура чисельності громадян, зареєстрованих у службі зайнятості, істотно не змінюється: жінки складають 50 %, молодь у віці до 35 років – 46 %, особи, які мають право на додаткові соціальні гарантії при працевлаштуванні, складають 17 %. Кожен другий безробітний має робітничу професію, кожен четвертий не має професії, спеціальності, або займав місце, що не потребує спеціальної підготовки. Протягом 2012 року перебувало на обліку в центрі зайнятості 5 чол. з числа неповнолітній молоді, 67 осіб з обмеженими можливостями, працевлаштовано - 34 чол. Рівень охоплення активними заходами сприяння зайнятості складає 56,4 % .

    Тривалість пошуку роботи. Понад 71 % осіб, що зареєстровані у центрі зайнятості протягом 2012 року мали статус безробітного. Середній термін перебування на обліку та пошуку роботи  склав у 2012 році 5,7 місяців та у порівняні з 2011 роком збільшивя на 3,6 % та становить 5,5 місяця.

    Обсяги надання соціальних послуг. При сприянні населенню у працевлаштуванні, професійного навчання чи виборі нової профессії широко застосовується профорієнтаційна робота. Протягом 2012 року понад 12 тис осіб надано близько

17 тис  профорієнтаційних послуг з них: 11 тис – профінформаційних послуг, понад 6 тис профконсультаційних послуг, 72  особам проведено профвідбір. Проведено 669 інформаційних семінарів за різноманітною тематикою, в яких прийняло участь 4390 безробітних осіб.

    Обсяги професійного навчання. Професійне навчання безробітного населення на сьогодняшній день залишається дієвим чинником сприяння зайнятості та соціального захисту громадян, які бажають розпочати або відновити трудову діяльність. Навчалися протягом 2012 року 238 осіб. З числа направлених на навчання проходило професійну підготовку, перепідготовку та підвищували кваліфікацію у звітному році  223 чол. Працевлаштувались за сприянням центру зайнятості після проходження профнавчання майже 94,0% закінчивших навчання. Середній рівень охоплення профнавчанням громадян, зареєстрованих у центрі зайнятості складає 12,4%.

    Розвиток малого підприємництва. З метою підтримки розвитку малого підприємництва всі бажаючі безробітні, для яких відсутня на ринку праці підходяща робота, активно залучаються до започаткування власної справи за рахунок одноразової виплати всієї належної їм допомоги по безробіттю. Протягом 2012 року 28 безробітних скористались таким видом послуги. Найпопулярнішими видами підприємницької діяльності стали: оптова і роздрібна торгівля продовольчими та непродовольчими товарами, колективні, громадські та особисті послуги.

    Стан справ щодо надання дотацій.  Завдяки зміцненню взаємодії з роботодавцями поширюється такий вид послуг, як працевлаштування безробітних за рахунок надання дотацій. Протягом 2012р. були надані дотації на створення додаткових робочих місць для працевлаштування 117  безробітних громадян за такими професіями: бухгалтер, продавець,  тракторист, охоронець, кухар, водій автотранспортних засобів та інші.

    Тимчасова трудова діяльність. Протягом 2012 року служба зайнятості продовжувала роботу щодо розгортання активних форм сприяння зайнятості населення, зокрема, шляхом організації оплачуваних громадських робіт, як доступного виду тимчасової трудової діяльності для незайнятого населення та безробітних у період пошуку роботи. Центром зайнятості було укладено 40 договорів з підприємствами міста Котовська на 179 робочих місць з фінансуванням робіт за рахунок коштів ПОУ та ФЗДССУВБ. Приймало участь у таких роботах 134 чоловіка з числа безробітних та незайнятих осіб, які мешкають у м. Котовську.  Громадські роботи проводились за напрямками: благоустрій територій, кладовищ, придорожніх смуг, упорядкування пам'ятників,  догляд за хворими та дітьми інвалідами. Создан 11 янв 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником