Депутат Одесского областного совета Салтановский Н.В.

 

Депутат Одесского областного совета Салтановский Н.В.

депутатский запрос о комунальных услугах г.Котовск 

ОДЕСЬКА ОБЛАСНА РАДА VІ СКЛИКАННЯ

Салтановський Микола Васильович

 

ДЕПУТАТ

Керівник фракції

Одеської обласної організації

Соціалістичної партії України в Одеській обласній раді

 

тел. (048) 36-24-04

 

 

 

__________________  №  ______________

 

на № _____________ від ______________                    

 

 

Генеральному прокурору України

Пшонці В. П.

Копії: прокурору Одеської област

Галкіну О. Б.

Котовському міжрайонному

прокурору Галактіонову О. І.

 

Депутатське звернення

 

Шановний Вікторе Павловичу!

 

     

         Під час моїх багаточисельних зустрічей з виборцями м. Котовська я вислухав чимало нарікань і скарг  з приводу неналежного надання населенню житлово-комунальних послуг по утриманню житлових будинків і прибудинкових територій.  Прикладів незадовільного виконання своїх прямих обов’язків  міськими комунальниками можна наводити чимало. Зокрема, мешканці  будинків  №№  18  і  20   по  проспекту  Перемоги   звернулись   до   мене  з  приводу   того,  що   їхні   будинки   довгий   час   не   ремонтуються, під’їзди  не  прибираються,  прибудинкова  територія  теж   занедбана,  не  заасфальтована.  Біля  будинку  №20   росте стара береза,  яку  необхідно зрізати, бо   несе   аварійну   загрозу. Жителі багатьох будинків, які знаходяться на околицях міста, скаржились на те, що з їхніх вулиць не організовано вивезення сміття і побутових відходів. Городяни звертаються до комунальників, в різні міські установи і організації з проханням навести порядок, однак їхні звернення залишаються без належного реагування.

         Які ж причини зумовлюють безладдя в  комунальній сфері міста? На сьогоднішній день, за словами городян, вони  отримують комунальні послуги від трьох приватних підприємств:   «Куринь -2», «На-Добробут» і «Городок – КВП». Із бесід з жителями міста з’ясувалося:

Перше. Комунальні приватні підприємства не уклали із споживачами комунальних послуг договори і таким чином грубо порушили Закон України «Про надання житлово-комунальних послуг» і Постанову Кабінету Міністрів України №529 від 20 травня 2009 року «Про затвердження Порядку формування тарифів на послуги і утримання будинків і споруд, і прибудинкової території».

Друге. За словами городян, комунальники вимагають оплати однакових тарифів для різних будинків, що є порушенням пункту 2  Постанови Кабінету Міністрів України №529 від 20 травня 2009 року «Про затвердження Порядку формування тарифів на послуги і утримання будинків і споруд, і прибудинкової території», який зобов’язує розраховувати тарифи по кожному будинку окремо.

Третє.  У газетній публікації «Бізнес на мітлі» («Котовська реклама» від 29.08.12) автор статті стверджує, що споживачів комунальних послуг змушують переплачувати втричі через те, що  розцінки не приведені до 1 квадратного метра загальної площі квартири в кожному домі, а використовуються  ПП «Куринь -2» напряму, що також є порушенням Постанови Кабінету Міністрів України №529 від 20 травня 2009 року «Про затвердження Порядку формування тарифів на послуги і утримання будинків і споруд, і прибудинкової території».

Четверте. Власники квартир у спілкуванні стверджують, що  розрахунок тарифів не був доведений до них шляхом проведення по кожному будинку громадських слухань, що в свою чергу призвело до невиконання пункту Постанови Кабінету Міністрів України №529 від 20 травня 2009 року «Про затвердження Порядку формування тарифів на послуги і утримання будинків і споруд, і прибудинкової території». 

П’яте. В пункті 3 Постанови Кабінету Міністрів України №529 від 20 травня 2009 року «Про затвердження Порядку формування тарифів на послуги і утримання будинків і споруд, і прибудинкової території» записано: «Під час формування тарифу   на    послуги    повинна забезпечуватися  прозорість  усіх  його  складових  з  визначенням вартості кожної з них з розрахунку на 1 кв.  метр загальної  площі квартири». Однак, як стверджують власники квартир,  розрахунків згідно цього пункту взагалі не існує і приватні комунальні підприємства користуються розцінками, які затвердив міський виконком Котовської  міськради. Виходить, що тарифи не погоджувалися з власниками квартир, а отже порушується чинне законодавство.

Шосте. В тій же статті «Бізнес на мітлі» («Котовська реклама» від 29.08.12) автор акцентує увагу на тому, що  в розрахунки житлово-комунальних тарифів ПП «Куринь-2» включило  ще одну статтю – «Єдинний податок». А це не передбачено Законом України «Про надання житлово-комунальних послуг» і Постановою Кабінету Міністрів України №529 від 20 травня 2009 року «Про затвердження Порядку формування тарифів на послуги і утримання будинків і споруд, і прибудинкової території».

Сьоме. Жителі будинків скаржились і на порушення у витрачанні бюджетних коштів на ремонтні роботи. Їх ніхто не інформує про те, скільки і на які цілі виділяються приватним комунальним підприємствам бюджетні кошти на ремонт квартирних під’їздів, сходових кліток, дахів, прибудинкових вулиць тощо.

 

     Виходячи з цього, прошу:

 

  1. Провести прокурорську перевірку надання населенню житлово-комунальних послуг по утриманню житлових будинків і прибудинкових територій трьома приватними підприємствами: «Куринь-2», «На-Добробут» і «Городок – КВП».
  2. В разі виявлення в ході перевірки правопорушень у наданні населенню житлово-комунальних послуг по утриманню житлових будинків і прибудинкових територій змусити приватні підприємства  «Куринь -2», «На-Добробут» і «Городок – КВП» привести свою діяльність у відповідність з чинним законодавством.

 

  1. В разі виявлення в ході перевірки  злочинних дій порушити кримінальну справу і винних притягти до відповідальності.

 

  1. По результатах перевірки висловити свої міркування щодо доцільності надання житлово-комунальних послуг приватними, а не комунальними підприємствами. Оскільки громадськість вважає, що на цих послугах організовувати бізнес не варто, мовляв, кошти повинні зароблятись у міський бюджет, а не у приватну кишеню.

 

З повагою,

                                                                                        М. СалтановськийСоздан 03 сен 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником